Karetka wraca do Ciechocinka. Ratownicy zostaną do końca roku

Po kilkumiesięcznej przerwie do Ciechocinka wraca karetka. W uzdrowisku pozostanie do końca roku.

W uzdrowisku działać będzie nowy pojazd zakupiony przez Szpital Powiatowy w Aleksandrowie Kujawskim. – Pojawienie się tej karetki to głównie zasługa dyrektora Mariusza Trojanowskiego i starosty Dariusza Wochny – mówił Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka, podczas uroczystego przekazania karetki 2 lipca.

Nowa karetka kosztowała ok. 600 tys. zł, z czego 100 tys. przekazała gmina Ciechocinek. – Nie było cienia wątpliwości, że to potrzebny wydatek – mówił burmistrz, przypominając że karetka służyć będzie nie tylko 10 tys. mieszkańców, ale też 120 tys. kuracjuszy i niemal 500 tys. turystów, którzy co roku odwiedzają uzdrowisko.

– Karetka w Ciechocinku jest dla nas bardzo ważna – mówił Lech Kubera z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak zaznaczył, po ubiegłorocznym pilotażu (ratownicy stacjonowali w naszym mieście przez dwa miesiące), teraz karetka będzie w Ciechocinku od lipca do końca grudnia. – W przyszłym roku gwarantujemy funkcjonowanie zespołu w szczycie sezonu, od kwietnia do końca października. Ale zrobimy wszystko, by ta karetka nie odpoczywała do kwietnia, ale pracowała na rzecz lokalnej społeczności – dodał.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w Ciechocinku stacjonować będą ratownicy medyczni – zaznaczył burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Karetkę poświęcił ks. prałat Grzegorz Karolak, proboszcz ciechocińskiej parafii. Następnie odbył się tradycyjny „chrzest” pojazdu szampanem. W uroczystości wzięli udział także Marcin Zajączkowski, przewodniczący Rady Miejskiej, Wojciech Marjański, wicestarosta aleksandrowski i ciechocińscy radni: Paweł Kanaś, Bartosz Różański i Marcin Strych.

W lipcu i sierpniu ubiegłego roku karetka z Ciechocinka wyjeżdżała 322 razy, czyli średnio ponad pięć razy dziennie.