Uniwersytet zakończył rok

– Byliśmy aktywni, bo jak powiedział Tadeusz Kotarbiński, nie ma czasu, żeby tracić czas – mówiła Grażyna Ochocińska podczas uroczystego zakończenia roku na Uniwersytecie dla Aktywnych.

Studenci Uniwersytetu dla Aktywnych wieńczyli siódmy rok działalności w Teatrze Letnim 27 czerwca. – Wiele marzeń spełnia się na jesieni życia tu, na naszym uniwersytecie – mówiła Grażyna Ochocińska, prezes stowarzyszenia. Podczas spotkania wskazywano na sukcesy w działalności Uniwersytetu. Nie tylko na fakt, że działa w nim aż 17 sekcji, od językowych, przez komputerową, po wolontariacką czy kabaret, ale też na zaangażowanie w życie Ciechocinka. To z inicjatywy UdA skwer przed Teatrem Letnim otrzymał imię Excentryków, a w uzdrowisku po raz pierwszy zagościła noc muzeów. – Dziękuję za wasz wkład w to, co dzieje się w lokalnym środowisku – podkreślał Marcin Zajączkowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Pożegnanie roku było też okazją do podziękowania wszystkim, którzy wspierają uniwersytet. Do starostów grup trafiły upominki, Barbara Kawczyńska z MCK i Mariola Różańska z biblioteki miejskiej otrzymały kwiaty, uhonorowano także prof. Zygmunta Wiatrowskiego. Spotkanie zwieńczył koncert kwartetu jazzowego Sunny Side pod kierownictwem Adama Jędrzejowskiego.