Jowita Kunicka i Marta Sochacka z wystawą w Galerii Pod Dachem Nieba

Jowita Kunicka i Marta Sochacka, studentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK, 29 czerwca otworzyły wystawę swoich fotografii w Galerii Pod Dachem Nieba.

Wystawę tworzą głównie portrety kobiet, ukazujące je jako delikatne, ale jednocześnie silne. – Fotografujemy je ze względu na delikatność i sensualność – mówiła Marta Sochacka, połowa artystycznego duetu. – Dlaczego duet? Świetnie się rozumiemy, a zdjęcia wpisują się w naszą przyjaźń – wskazywała Jowita Kunicka. Jak wskazywały fotografki, sesje zdjęciowe są zazwyczaj inscenizowane, często samo miejsce wybierane na sesje jest szczególne, czymś się wyróżnia, a czasem to modelka gra główną rolę.

Jowita Kunicka i Marta Sochacka studiują na kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna na specjalności fotografia i multimedia. Pasja do fotografii towarzyszy im od najmłodszych lat, a duet zapoczątkowały trzy lata temu. Współpraca zdążyła zaowocować kilkoma wystawami m.in indywidualną wystawą w Galerii 011 w Od Nowie, Bibliotece Publicznej w Ciechocinku, w siedzibie firmy Apator w Łysomicach, w Galerii S w Toruniu jak i udziałem w wystawach zbiorowych w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy w Domu Muz. Działania duetu można obserwować w mediach społecznościowych pod nazwą Chimery.

Wystawę można oglądać w Galerii Pod Dachem Nieba (Szpital Wojskowy, ul. Wojska Polskiego 5, wejście od strony cerkwi, III piętro) do końca lipca w dni powszednie w godz. 9.30-15.