Ciechocinianin chce zbudować najszybszą na świecie hulajnogę

Krzysztof Michalski, pochodzący z Ciechocinka student Politechniki Poznańskiej, buduje elektryczną hulajnogę, na której chce pobić rekord prędkości. Jego celem jest osiągnięcie 100 km/h.

Przez ostatnie 10 miesięcy Krzysztof Michalski projektował i budował elektryczną hulajnogę w ramach pracy inżynierskiej przygotowywanej na Politechnice Poznańskiej. Jego pierwszy pojazd osiągnął prędkość 80 km/h. Teraz chce pojechać szybciej. – Mam zamiar zbudować najszybszą hulajnogę w Polsce, a może i na świecie. Chcę ustanowić oficjalny rekord prędkości – podkreśla.

By to osiągnąć, Michalski musi zbudować nowy pojazd ze wzmocnioną ramą o geometrii dostosowanej do prędkości. Potrzebny jest także nowy akumulator i system sterowania. Wszystko to wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego na portalu Polakpotrafi trwa zbiórka na budowę hulajnogi, która trwa do 15 sierpnia. Jak dotąd udało się zebrać ponad 3700 z planowanych 9000 zł.

Skąd pomysł na hulajnogę? Michalski przyznaje, że rozważał budowę elektrycznej deskorolki, sam jednak nie potrafi na takiej jeździć. Hulajnogi cieszą się większą popularnością, a nauka jazdy na nich jest mało problematyczna. – Może w przyszłości uda mi się budować hulajnogi na zamówienie – mówi Michalski.

Zbiórka w serwisie Polakpotrafi trwa do 15 sierpnia. Znajdziesz ją klikając w ten link >>>