Wodny plac zabaw dla dzieci już otwarty. Trzeci największy obiekt w Polsce

Najmłodsi mieszkańcy Ciechocinka mogą już korzystać z wodnego placu zabaw zlokalizowanego tuż obok tężni. To trzeci największy taki obiekt w Polsce. Atrakcja czynna jest codziennie, wstęp wolny!

Wodny plac zabaw powstał na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników.

– Od kilku lat realizujemy w Ciechocinku zadania, które mają służyć aktywnemu wypoczynkowi, od boisk przez ścianki wspinaczkowe po korty – mówi burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Wszystkie te inwestycje kierowane są jednak do nieco starszych, 10-12-letnich dzieci, a także do młodzieży i dorosłych. Wodny plac zabaw dedykowany jest najmłodszym mieszkańcom i gościom Ciechocinka – podkreśla.

Obiekt został uroczyście otwarty 11 sierpnia. Jego budowa trwała 4,5 miesiąca, a koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 3 mln zł.

Wodny plac zabaw czynny jest codziennie od godz. 10 do 18. Wstęp wolny. Dzieci do 10 lat korzystają z atrakcji pod opieką dorosłych.