21. Ogólnopolskie Spotkania Teatralne. Przedsprzedaż biletów jeszcze w sierpniu

Przed nami 21. edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych w Ciechocinku. Sprzedaż biletów i karnetów ruszyła w ostatnim tygodniu sierpnia.

Na tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Teatralne złożą się cztery spektakle. W niedzielę 16 września w komedii „Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować” wystąpią Tadeusz Ross, Andrzej Zaborski, Artur Dziurman, Piotr Pręgowski i Katarzyna Mikiewicz. W sobotę 29 września ciechocińska publiczność będzie mogła zobaczyć „Jaskiniowców” z Lechem Dyblikiem, Sławomirem Packiem, Dawidem Czupryńskim, Aleksandrą Nieśpielak i Dorotą Szperlak.

W poniedziałek 8 października Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Kiedy kota nie ma w domu” z Jackiem Lenartowiczem, Katarzyną Skrzynecką, Piotrem Zeltem, Anną Gornostaj, Aleksandrą Grzelak i Martą Wierzbicką. Na koniec, 15 października, zobaczymy „Kłamstwo”, w którym wystąpią Aleksandra Kalska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski i Joanna Liszowska.

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne to okazja do zobaczenia najlepszych polskich aktorów komediowych na ciechocińskich deskach. – Zaczęło się w 1998 roku po remoncie Teatru Letniego. Kiedy zobaczyłam odświeżone wnętrza, zobaczyłam prawdziwy teatr. Tak zaczęły się Spotkania Teatralne – wspomina Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

– Przez lata zauważyliśmy, że największą popularnością cieszy się lekki repertuar. I tak wypracowała się konwencja teatrów komediowych – mówi. Teatr lekki nie oznacza jednak teatru banalnego. Na deskach Teatru Letniego występowały uznane nazwiska: Henryk Machalica, Hanka Bielicka, Zofia Merle, Jan Machulski, Marek Perepeczko czy Emilian Kamiński. – Możliwość zobaczenia aktorów znanych z telewizji czy kina to silny magnes dla widzów – przyznaje Kawczyńska.

Bilety do nabycia od 27 sierpnia w cenie 75 zł (pojedynczy spektakl) i 240 zł (karnet na cztery spektakle) w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Miejskie Centrum Kultury przyjmuje również płatności przelewem po wcześniejszej rezerwacji miejsc telefonicznie pod numerem 54 234 18 94.