Piknik z Rycerzami Kolumba

Już po raz czwarty przy tężni odbył się IV Katolicki Piknik Rodzinny Rycerzy Kolumba. W sobotę 8 września nie zabrakło muzyki, poczęstunku i dobrej zabawy.

Od rana trwał turniej hokeja na trawie o Puchar Rycerzy Kolumba z udziałem 6 zespołów. Nagrody wręczał Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.

Uczniowie Technikum Mundurowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Aleksandrowie Kujawskim pd kierunkiem Bartosza Pawlaka wykonali pokaz musztry paradnej. W przemarszu Aleją Pojednania i ulicą Tężniową wzięła też udział Orkiestra OSP z Wagańca pod kierunkiem Romana Organiściaka z mażoretkami.

Właściwą część pikniku rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. prał. Grzegorza Karolaka na półtorametrowym podwyższeniu. W otwarciu wydarzenia wzięli udział Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, Danuta Wawrzynkiewicz z Narodowej Rady Rozwoju, burmistrz Leszek Dzierżewicz, Marcin Zajączkowski, przewodniczący Rady Miejskiej, Janusz Palczewski, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, Eugeniusz Rakoca, Wielki Rycerz Rady im. Św. Jana Pawła II w Ciechocinku. Imprezę prowadził Bartosz Różański.

Minister Ardanowski podkreślał, że „na Zachodzie zamyka się kościoły, bo nie ma ludzi, a u nas Kościół wychodzi na miasto, tak jak tutaj na boisku przy tężniach”.

Podczas pikniku wystąpili Tomasz Thiede z zespołem „Promyki” i „Kapela nie do zdarcia”, Orkiestra Romana Organisciaka z Wagańca, Klub „Niezapominajka” pod kierunkiem Waldemara Gmińskiego, Andrzej Kozicki Show i Jacek Szyłkowski.

Wojciech Krzysztof Jankowski