Taniec, fotografia, programowanie i wiele więcej. MCK zaprasza do sekcji i pracowni

Wrzesień to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego i powroty po wakacyjnej przerwie do szkolnych obowiązków. W Miejskim Centrum Kultury rozpoczynamy zajęcia kół, sekcji i pracowni dla młodych, uzdolnionych uczniów, pragnących rozwijać swoje pasje i talenty.

A trzeba przyznać, że oferta MCK jest szeroka. Proponujemy zajęcia w 20 różnych sekcjach artystycznych od muzycznych, wokalnych, plastycznych, tanecznych, teatralnych po fotograficzne. Zatrudniamy wspaniałych artystów i instruktorów gwarantujących najwyższy poziom kształcenia artystycznego, że wymienię prof. Pawła Lewandowskiego-Palle prowadzącego Pracownię Rysunku i Malarstwa, kształcącego młodych wokalistów Sławka Małeckiego z zespołu Zdrowa Woda czy mistrza gitary Krzysztofa Toczko, znanego bardziej pod artystycznym pseudonimem Partyzant.

Mistrzyni Polski, instruktor Kamila Marczak – Lipowska, roztańczyła Ciechocinek. To już blisko setka chętnych deklarujących zainteresowanie tańcem hip-hop. Okazuje się, że dla liczniejszych grup powierzchnia naszej sali tanecznej stała się niewystarczająca. Pomoc otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionej placówki liceum. Od października również tam przewidywane są zajęcia.

Oprócz ciekawych realizacji w pracowni fotograficznej, prowadzonej przez artystę fotografika Wojciecha Balczewskiego, nauki gry na instrumentach klawiszowych z Pawłem Sobotą, zajęć sekcji teatralnych prowadzonych przez Karolinę Jasińską oraz animacji plastycznych dla najmłodszych z Mateuszem Zduniakiem, w tym roku mamy nową propozycję.

Rodziców i zainteresowane dzieci zapraszamy do MCK w dniu 3 października o godz. 16 na spotkanie organizacyjne warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 7-13 lat z zakresu robotyki i programowania. Proponowane zajęcia to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych klocków Lego Mindstorms EV3 oraz tworzenia programów komputerowych.

Szczegółowe informacje dot. poszczególnych zajęć dostępne są w sekretariacie MCK lub pod nr tel. 54 234 18 94.

Barbara Kawczyńska