Zbiórka okularów dla potrzebujących w Afryce

Do końca października w salonach Optyk Hubert Gutsche można oddawać zbędne, nieuszkodzone okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, a także drobne artykuły szkolne. Wszystkie pomogą potrzebującym w Republice Środkowoafrykańskiej w ramach akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Głównym celem akcji jest badanie wzroku i przekazanie okularów dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie warunki życia są bardzo trudne. Z powodu trudnej sytuacji gospodarczej i społecznej, poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie. Większość pacjentów nigdy nie miała kontaktu z lekarzem, a o badaniu oczu mało kto słyszał. W całym kraju jest tylko kilku lekarzy okulistów. Wiele osób zmaga się z chorobami oczu, które można wyleczyć, jednak przez brak dostępu do badań i leków, jest to niemożliwe.

Okulary korekcyjne są dla Afrykańczyków dobrem nieosiągalnym, a ich brak uniemożliwia im naukę czy pracę. Celem akcji jest leczenie dzieci i dorosłych i poprawa widzenia mieszkańców regionów.

Zbieramy nieuszkodzone zbędne okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne oraz drobne artykuły szkolne (ołówki, kredki ołówkowe). Okulary można przynosić przez cały wrzesień i październik do salonów:

Ciechocinek: ul. Zdrojowa 11 Centrum Handlowo Usługowe,

Aleksandrow Kujawski: ul. Słowackiego 51 Przy Parkingu.