Grand Prix Tężnie Run dotarł do mety

Zakończyła się kolejna edycja biegowego i kijkowego cyklu Grand Prix Tężnie Run. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Karolina Szuflewska (bieg kobiet), Przemysław Ratajczyk (bieg mężczyzn), Agnieszka Kowalewska (nordic walking kobiet) i Jacek Jaworski (nordic walking mężczyzn).

Od kwietnia biegacze z całego regionu brali udział w siedmiu biegach na liczącej 5200 m, malowniczej trasie wokół tężni. W całym cyklu startowało ponad 100 biegaczek i biegaczy oraz niemal 50 zawodniczek i zawodników nordic walking.

Ostatni bieg cyklu odbył się 13 października. Do zwycięzców zawodów i klasyfikacji generalnej powędrowały nagrody wręczane przez burmistrza Leszka Dzierżewicza i Marcina Zajączkowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.

Szczegółowe wyniki biegów znajdziesz na stronie internetowej OSiR: www.osir.ciechocinek.pl.

Więcej zdjęć w fotoreportażu na ciechocinek.pl >>>


Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Grand Prix Tężnie Run Ciechocinek 2018:

Bieg Kobiet:

1. Karolina Szuflewska (Ciechocinek)

2. Justyna Salwa (Rożno Parcele)

3. Katarzyna Bylicka (Ciechocinek)

Bieg Mężczyzn:

1. Przemysław Ratajczyk (Zakrzewo)

2. Marek Murawski (Otłoczyn)

3. Patryk Śrubka (Bydgoszcz)

Nordic Walking Kobiet:

1. Agnieszka Kowalewska (Ciechocinek)

2. Aleksandra Nowak (Solec Kujawski)

3. Zofia Kaczmarek (Szczutki)

Nordic Walking Mężczyzn:

1. Jacek Jaworski (Toruń)

2. Włodzimierz Krych (Toruń)

3. Ryszard Dembkowski (Toruń)


Wyniki biegów:

Bieg 6., 15 września

Nordic Walking Kobiet:

1. Agnieszka Kowalewska (Ciechocinek) 37:59

2. Emilia Nasińska (Ciechocinek)

3. Wiesława Grochulska (Aleksandrów Kujawski)

4. Marta Czerniejewska (Ciechocinek)

Nordic Walking Mężczyzn:

1. Jacek Jaworski (Toruń) 32:49

2. Włodzimierz Krych (Toruń)

3. Szczepan Zieliński (Włocławek)

4. Ryszard Dembkowski (Toruń)

Bieg Kobiet:

1. Iwona Zielińska (Włocławek) 23:19

2. Justyna Salwa (Rożno Parcele)

3. Karolina Szuflewska (Ciechocinek)

4. Joanna Maziarz (Waganiec

Bieg Mężczyzn:

1. Przemysław Ratajczyk (Zakrzewo) 17:48

2. Marek Murawski (Otłoczyn)

3. Jarosław Jabłoński (Ciechocinek)

4. Patryk Śrubka (Bydgoszcz)

Bieg 7., 13 października

Nordic Walking Kobiet:

1. Marianna Jóźwiak (Włocławek) 35.27

2. Aleksandra Nowak (Solec Kujawski) 37.14

3. Agnieszka Kowalewska (Ciechocinek) 37.35

4. Małgorzata Stanecka (Skierniewice) 38.02

Nordic Walking Mężczyzn:

1. Jacek Jaworski (Toruń) 33.51

2. Włodzimierz Krych (Toruń) 33.58

3. Ryszard Dembkowski (Toruń) 35.04

4. Maciej Stanecki (Skierniewice) 35.15

Bieg Kobiet:

1. Karolina Szuflewska (Ciechocinek) 23.01

2. Joanna Maziarz (Waganiec) 24.36

3. Marta Dobrzańska (Ciechocinek) 24.45

4. Katarzyna Bylicka (Ciechocinek) 25.07

Bieg Mężczyzn:

1. Przemysław Ratajczyk (Zakrzewo) 17.27

2. Sylwester Szymański (Szczecinek) 17.43

3. Jan Zielonka (Ostrowąs) 19.19

4. Grzegorz Gąsiorowski (Wandynowo) 20.20