Komedia na teatralnych deskach. Spotkania Teatralne za nami

Dobiegła końca 21. edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych. Ciechocińska publiczność zobaczyła cztery spektakle komediowe z gwiazdorską obsadą.

– Z opinii, z którymi się spotkałam, wynika że widzom najbardziej podobały się spektakle „Kiedy kota nie ma w domu” i „Kłamstwo” – mówi Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. – Nie były to typowe, przystępne komedie, miały pewną głębię, przesłanie – podkreśla, dodając że nie bez znaczenia była też gwiazdorską obsada.

Wizyty czołowych polskich aktorów komediowych nikogo już wśród publiczności festiwalowej nie dziwią, dlatego Miejskie Centrum Kultury stara się różnicować ofertę, zaskakiwać widzów i dbać o detale, jak choćby scenografię, która często przyjeżdża w całych transportach z innych miast. Nie bez znaczenia jest też magia sceny. – Aktorzy z całej Polski są zachwyceni Teatrem Letnim – przyznaje Kawczyńska.

Na tegoroczne Ogólnopolskie Spotkania Teatralne złożyły się cztery spektakle. W niedzielę 16 września w komedii „Andropauza 3, czyli jak żyć i nie zwariować” wystąpili Tadeusz Ross, Andrzej Zaborski, Artur Dziurman, Piotr Pręgowski i Katarzyna Mikiewicz. W sobotę 29 września ciechocińska publiczność zobaczyła „Jaskiniowców” z Lechem Dyblikiem, Sławomirem Packiem, Dawidem Czupryńskim, Aleksandrą Nieśpielak i Dorotą Szperlak.

W poniedziałek 8 października odbył się spektakl „Kiedy kota nie ma w domu” z Jackiem Lenartowiczem, Katarzyną Skrzynecką, Piotrem Zeltem, Anną Gornostaj, Aleksandrą Grzelak i Martą Wierzbicką. Na koniec, 15 października, zobaczyliśmy „Kłamstwo”, w którym wystąpili Aleksandra Kalska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski i Joanna Liszowska.