Smarzowski podbił Ciechocinek. Kolejki na „Kler” przed Kinem „Zdrój”

Szesnaście projekcji w samym październiku, ponad 4 tys. widzów i długie kolejki po bilety w Miejskim Centrum Kultury. „Kler” Wojciecha Smarzowskiego podbił ciechocińską publiczność.

– Nie pamiętam takiego zainteresowania pojedynczym filmem – przyznaje Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Kina „Zdrój”. „Kler” cieszył się ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed wejściem na ciechociński ekran. Tak dużym, że pracownicy kina postanowili prowadzić przedsprzedaż biletów, a ciągnącą się przed budynkiem MCK kolejkę po wejściówki zauważył nawet portal Gazeta.pl.

„Kler” bije kolejne rekordy oglądalności w Polsce. Po niecałych trzech tygodniach od premiery zobaczyło go już 3,5 mln widzów, przez co jest najchętniej oglądanym filmem w tym roku i czwartym najchętniej oglądanym polskim filmem po 1989 roku.

„Kler” to krytyczne spojrzenie na instytucję Kościoła Katolickiego w Polsce. Bohaterami filmu są trzej księża grani przez Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika i Jacka Braciaka. Mężczyzn połączyło przed laty tragiczne wydarzenie. Historie duchownych splotą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.