Ciechocińscy strażacy z nowym wozem z budżetu obywatelskiego

Do Ochotniczej Straży Pożarnej trafił nowy samochód ratowniczy zakupiony w ramach budżetu obywatelskiego.

W głosowaniu ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego projekt zakupu samochodu ratowniczego dla OSP zajął pierwsze miejsce z aż 742 głosami. Z końcem września do ciechocińskich strażaków trafił zakupiony za niemal 160 tys. zł Renault Master. Zastąpi używanego od niemal 20 lat Daewoo Lublin.

Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 18 października. – Nadszedł czas, by samochód został przekazany w godne ręce – mówił burmistrz Leszek Dzierżewicz, przekazując kluczyki do auta Sławomirowi Rybarczykowi, prezesowi ciechocińskiej OSP.

– Czekaliśmy na ten moment od dawna. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w staraniach o nowy samochód – podkreślił Rybarczyk, dodając że nowy samochód będzie nosił imię „Maryśka 2” (w nawiązaniu do pierwszego wozu ciechocińskiej OSP z 1928, który ochrzczono mianem „Maryśka”).

Krzysztof Zakrzewski z OSP zwraca uwagę na uniwersalność nowego pojazdu. – Możemy nim jechać do usuwania skutków wichury, wypompowania wody z piwnic, po podczepieniu pontonu możemy interweniować nad Wisłą. A nawet wziąć udział w akcji gaśniczej, wspierając Państwową Straż Pożarną – mówi.

Nowy pojazd został wyposażony w agregaty, pompy, węże, defibrylator, sprzęt ratownictwa wodnego i inne wyposażenie pozyskane w ostatnich latach m.in. dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Ciechocinek.