Nagroda dla Skołowanych

Skołowani znaleźli się w gronie laureatów nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wyróżniającym się artystom i działaczom kultury z terenu powiatu aleksandrowskiego.

Uroczyste wręczenie nagród w obecności Lidii Zwierzchowskiej, starosty aleksandrowskiego, odbyło się 28 grudnia w sali kolumnowej im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Skołowani to zespół, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Członkowie zespołu udowadniają, że pomimo niepełnosprawności świat można postrzegać całkowicie inaczej, można żyć aktywnie, mieć pasje, zainteresowania. Skołowani to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej, na której radzą sobie coraz lepiej. Dla środowiska osób z niepełnosprawnościami są uosobieniem aktywności i osiągania sukcesu twórczego. Debiutanckie wydawnictwo zespołu pt. „Wieczny chłopiec” uzyskało status najlepszej płyty bluesowej w plebiscycie opiniotwórczego portalu bluesonline.pl.