Kombi wystąpi podczas 27. finału WOŚP w Ciechocinku

Kombi oraz To i Owo band wystąpią podczas ciechocińskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia. Od godziny 8 do 16 po ulicach Ciechocinka krążyć będzie stu wolontariuszy.

O godz. 17.30 zapraszamy do muszli koncertowej w parku Zdrojowym, a tam: aukcje, koncerty, grochówka, wyroby cukiernicze, stoisko motocyklowo-grillowe i tradycyjne światełko do nieba.

W muszli koncertowej wystąpią:

Kombi – zespół muzyczny założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego, występujący początkowo pod nazwą Akcenty, a po jej zmianie w 1976 roku jako Kombi. W początkowym okresie działalności grupa wykonywała muzykę z pogranicza stylów jazz-rock, fussion, rock. W końcu lat 70. kojarzony był jako sztandarowy zespół Muzyki Młodej Generacji. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych. Muzyka zespołu bliska jest stylom elektro-rock i synth pop. Kombi było jednym z najpopularniejszych polskich zespołów dekady lat 80. Charakterystyczne dla zespołu jest to, że poza piosenkami wykonuje także wiele utworów instrumentalnych.

To i Owo Band – coverowy zespół prezentujący mieszankę pop-rockowo-danceową z żywym riffem gitary i słodkim brzmieniem saksofonu, a czasami lekko jazzującym odjazdem.

Podczas ubiegłorocznego finału w Ciechocinku udało się zebrać rekordowe 54 667,88 zł.

Celem 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

– Mając za sobą rekordowe finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry. – Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce – podkreśla.