TeoDorka, Willa York i Sanatorium Łączność z nagrodami za najładniejsze świąteczne iluminacje

Poznaliśmy zwycięzców corocznego konkursu na najładniejsze świąteczne iluminacje. Nagrody powędrowały m.in. do Centrum TeoDorka, Willi York i Sanatorium Łączność.

W kategorii „sanatoria i obiekty użyteczności publicznej” nagrody otrzymali:

TeoDorka Centrum Rehabilitacji i Wypoczynku, Słońsk Górny 29,

Willa York Medi&SPA, ul. Mickiewicza 20,

Sanatorium Uzdrowiskowe Łączność, ul. Warzelniana 4.

W kategorii „domy prywatne” nagrody otrzymali:

Irena i Wojciech Adamczyk, ul. Bema 84,

Wanda i Bogumił Zakrzewscy, ul. Chrobrego 22,

Jolanta i Adam Pasternaccy, ul. Traugutta 40.

Wyróżnienia otrzymali:

Klaudia i Krzysztof Cypryjańscy, ul. Wiejska 16,

Maria i Błażej Szymczak, ul. Stawowa 28,

Maria i Włodzimierz Piątek, ul. Blacharska 10.

– Od lat wielu mieszkańców Ciechocinka bierze udział w konkursie na najładniejsze iluminacje świąteczne. Niektóre dekoracje są doprawdy imponujące, co dostrzegają jurorzy – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród 30 stycznia burmistrz Leszek Dzierżewicz. – Ten konkurs to z jednej strony próba zachęcenia mieszkańców, by jeszcze bardziej dbali o miejskie otoczenie. Z drugiej strony wpływa on na poprawę wizerunku Ciechocinka. Dociera do nas wiele słów uznania za piękne dekoracje ze strony mieszkańców i gości – podkreślił.

– Ważne, by miasto wyglądało pięknie nie tylko dzięki wysiłkom gminy, ale i mieszkańców – mówił Mirosław Satora z TeoDorki. – Wśród zwycięzców brakuje tylko jednej posesji. Często przejeżdżam ulicą Norwida i nigdy nie widziałem tak pięknej dekoracji jak w przypadku domu pana burmistrza. Ukłony i szacunek, robi wrażenie – dodał.

– Podziwianie dekoracji w bajkowej scenerii było przyjemnością – mówiła o pracach jury Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. – Ważne, by wszyscy dbali o świąteczną atmosferę – zaznaczyła.

Zobacz fotogalerię na ciechocinek.pl >>>

W składzie komisji konkursowej zasiedli Justyna Małecka, inspektor ds. turystyki, kultury i sportu, Katarzyna Turkiewicz, inspektor ds. obsługi Rady Miejskiej, Daniel Skibiński i Dariusz Szadłowski, radni Rady Miejskiej, Barbara Kawczyńska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, oraz Czesława Florczak, mieszkanka Ciechocinka.

Komisja iluminacje na ciechocińskich ulicach oceniała na przełomie grudnia i stycznia. Oceniając zgłoszenia, pod uwagę brano wykonanie i estetykę instalacji, pomysłowość oraz wkład w stworzenie świątecznego nastroju w uzdrowisku.