Elżbieta Baryza, wieloletnia dyrektor „Jedynki”, nie żyje

Społeczność pracowników, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ciechocinku poniosła ogromną stratę. 15 lutego dowiedzieliśmy się o śmierci Elżbiety Baryzy, wieloletniej dyrektor tej placówki.

Elżbieta Baryza pracowała w „Jedynce” od 1971 roku. Była nauczycielką fizyki, matematyki i chemii. W 1987 roku została wicedyrektorem, a trzy lata później dyrektorem szkoły. Pełniła to stanowiska do 2012 roku, kiedy odeszła na emeryturę. W ostatnich latach udzielała się społecznie, zasiadała m.in. w Miejskiej Radzie Seniorów.

„Odszedł od nas Człowiek, który poświęcił wiele lat, najlepszych lat swojego życia, ciechocińskiej Jedynce, dzieciom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom, każdemu, kto zwrócił się z prośbą o pomoc. Nie sposób wymienić wszystkich Jej dokonań, zasług, dziś jeszcze ciężko używać czasu przeszłego w stosunku do osoby Pani Dyrektor, naszej pani Dyrektor, która zawsze pamiętała o nas, odwiedzając szkołę w Dzień Edukacji Narodowej czy na spotkaniach mniej formalnych przy dobrej kawie. Bardzo Pani będzie nam brakowało…” – czytamy we wspomnieniu dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1.

„Będąc nauczycielem, a później przez ponad 20 lat dyrektorem szkoły, Elżbieta Baryza tworzyła znakomitą markę i prestiż „Jedynki”. Z jej ogromnej wiedzy i doświadczenia czerpało wiele instytucji na poziomie nie tylko regionalnym, ale i krajowym. Cieszę się, że jako burmistrz Ciechocinka również miałem możliwość współpracy z tak znakomitą ekspertką w zakresie edukacji i wychowania. Odejście Elżbiety Baryzy to ogromna strata dla Ciechocinka. Jej osoba i dokonania na długo pozostaną jednak w naszych sercach i pamięci” – napisał w pożegnalnym adresie Leszek Dzierżewicz, burmistrz Ciechocinka.