Koncertowe lato. Kto wystąpi na wakacyjnych piknikach w Ciechocinku?

IRA, Patrycja Markowska, Top Girls, Boys, Prisoners Show czy DJ Hazel to tylko część muzycznych gwiazd, które w tym roku wystąpią przed ciechocińską publicznością. Nowością w wakacyjnym kalendarzu będzie Ciechociński Kabareton. Kogo możecie posłuchać podczas letnich pikników? Zobaczcie sami.

Majowy Piknik Rodzinny, 1 maja, Stadion Miejski

Boys to legenda polskiej sceny disco. Zespół Marcina Millera zdobył sześć platynowych płyt, dwie złote i nagrodę na słynnym festiwalu w Opolu, lansując hity „Wolność”, „Dziewczyna marzeń”, a przede wszystkim „Jesteś szalona”.

Top Girls tworzą Angelika Żmijewska, Paula Karpowicz i Justyna Lubas. Zespół istnieje dopiero od trzech lat, ale wydał już pięć albumów i wylansował kilka nuconych przez całą Polskę hitów, jak choćby „Mleczko” czy „Sexi Bomba”.

Jorrgus fanom muzyki disco kojarzy się z pewnością nie tylko z przebojem „Niebezpieczna”.

Long & Junior wdarli się na listy przebojów piosenkami „Tańcz tańcz tańcz” i „Kolorowa sukienka”.

Kordian to połączenie disco i góralskiego temperamentu. Na majówkę do Ciechocinka Kordian Cieślik przyjedzie niemal spod samiuśkich Tater.


Piknik „Młodzież wita wakacje”, 29 czerwca, Stadion Miejski

Prisoners show to muzyczny duet, który swą mroczną oprawą uświetnia klubowe imprezy. Dwójka dj’ów imituje zbiegłych osadzonych z więzienia Alcatraz traktując publiczność jako zakładników. Brzmi groźnie, ale koniec końców nikomu nie dzieje się krzywda. Każdy może przeżyć za to muzyczne emocje w nieco innym wymiarze.

Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski, to pochodzący z Łodzi raper, producent i wydawca. W 2008 roku ukazał się ciepło przyjęty debiutowy krążek „Co nie ma sobie równych”, zaś trzy single – klasycznie hiphopowe, oparte na soulowym samplu „Jeszcze wyżej”, rockowe w ekspresji „W dół” i bliskie stylistyce disco „Jestem tu” – pokazały mnogość inspiracji łodzianina.

Kali, a właściwie Marcin Kamil Gutkowski, pochodzi z Krakowa. Popularność zdobył jako członek formacji hip-hopowej Firma, od roku 2009 wchodzi w skład zespołu Ganja Mafia. Obecnie działa solo oraz jako gość innych wykonawców.

DJ Hazel, a właściwie Michał Orzechowski, to jeden z najbardziej cenionych polskich diskdżokejów. Zdobywał tytuły mistrza Polski i wicemistrza Europy w miksowaniu, wszedł w skład elitarnego „Pioneer DJ’s Team”. Gościł w większości klubów Polski, grał także w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji oraz Niemczech.

DNF to DJ i producent działający od 2010 roku. Jego muzyczne propozycje trafiają na track-listy dziesiątek, a może i setek DJ-ów w kraju i na świecie. Jak mało kto w Polsce trzyma rękę na pulsie klubowych trendów, z powodzeniem nawiązując do brzmień Bounce i EDM dominujących na najważniejszych światowych festiwalach.


Ciechociński Kabareton, 3 sierpnia, Muszla Koncertowa w parku Zdrojowym

Kabaret Moralnego Niepokoju to legenda polskiej sceny kabaretowej. Grupa powstała w 1995 roku na Wydziale Polonistyki UW, a już po roku zdobyła Grand Prix na prestiżowym przeglądzie PAKA. Kabaret świetnie odnalazł się w telewizji, a potem w internecie dzięki miniserialowi „Ucho prezesa”. KMN tworzą dziś Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć, Bartłomiej Krauz i Wojciech Orszulak.

Kabaret pod Wyrwigroszem powstał w 1994 roku. Przez kilka lat występowałw Piwnicy pod Wyrwigroszem, później w Teatrze STU. Regularnie występował na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej „Dwójki” czy kabaretonie w Opolu.

Jurki to przedstawiciel słynnego Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Smile to przede wszystkim skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Kabaret szuka absurdów życia codziennego i przenosi je na scenę. Unika humoru politycznego, bo jak mówią jego członkowie, po co parodiować komedię.


Piknik „Na zakończenie wakacji”, 24 sierpnia, Stadion Miejski

IRA to polski zespół rockowy, który zadebiutował w roku 1988 na festiwalu w Opolu. Pierwsze płyty odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara” czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku grupa zawiesiła działalność, by powrócić na scenę pięć lat później.

Patrycja Markowska to jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Z jednej z strony wyjątkowa wrażliwość i subtelność, a z drugiej rock n’ rollowy żywioł. Debiutancki album „Będę silna” wydała w 2001 roku. W 2007 roku wygrała konkurs premier na festiwalu w Opolu, a rok później statuetkę Eska Music Awards.

Kobranocka to zespół punk rockowy pochodzący z Torunia. Na scenie od 1984 roku. Zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami.

Żuki popularyzują największe przeboje rockowe lat 60. i 70. Głównie utwory The Beatles, których nazwę przejęli, oraz innych gwiazd tego okresu: Led Zeppelin, Free, Krzysztofa Klenczona, a także autorskie utwory. Grali m.in. z Electric Light Orchestra, Boney M czy Pet Shop Boys.