Sara Urbańska wygrywa Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Sara Urbańska z Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim zwyciężyła w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Ciechocinku.

Drugie miejsce w konkursie, który odbył się 7 marca, zajęła Anna Klamecka z Kolegium Kujawskiego, trzecie Maciej Andryszewski z Liceum Salezjańskiego. Nagroda publiczności powędrowała do Davida Lewandowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku.

Zwyciężczyni otrzymała roczny kurs języka angielskiego w Chacie Języków Świata, do pozostałych uczestników trafiły nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Anetę Kurtys, Zbigniewa Różańskiego oraz Edytę i Lotfi Mansourów.

Dyrekcja i nauczyciele języków obcych ciechocińskiego liceum od ośmiu lat organizują konkurs wokalny, który ma pogłębiać wiedzę uczniów o kulturze angielsko- i niemieckojęzycznej. W jury konkursu zasiedli w tym roku Barbara Kawczyńska, Bogusława Wojno, Sławomir Małecki, Jakub Krzewiński i Marcin Strych. Przesłuchania odbywały się w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku.