Dowiedz się więcej o wydarzeniach w Ciechocinku dzięki aplikacji Blisko

Mieszkańcy Ciechocinka będą na bieżąco informowani przez Urząd Miejski za pomocą nowoczesnej aplikacji Blisko, z której korzysta już prawie sześćset polskich samorządów.

Gmina zdecydowała się na wdrożenie systemu SISMS w oparciu o aplikację Blisko, za pomocą którego będzie mogła w bezpieczny i bardzo szybki sposób przesyłać istotne informacje dla mieszkańców.

Mobilny system powiadamiania sprawdza się od wielu lat w kilkuset miastach i gminach. Jego podstawową rolą ma być przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców np. powiadomienia o blokadach dróg i zmianach w ruchu drogowym, o niebezpiecznych stanach pogodowych czy o utrudnieniach wynikających z lokalnej awarii np. wodnokanalizacyjnej. System będzie dodatkowo wykorzystywany do informowania o imprezach kulturalno-rozrywkowych i innych aktualnościach, tak aby każdy zarejestrowany mieszkaniec był na bieżąco z gminnymi wydarzeniami.

Użytkownicy mogą korzystać z systemu poprzez aplikację mobilną Blisko. Do wiadomości mogą być dołączone zdjęcia lub mapa z oznaczonym miejscem. Użytkownik nie musi nieustannie sprawdzać czy są nowe komunikaty, aplikacja Blisko na bieżąco informuje o otrzymaniu wiadomości (podobnie jak SMS).

W czasach, kiedy wszyscy nieustannie jesteśmy atakowani różnymi komunikatami, w końcu mamy możliwość zamówić informacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Regulamin systemu SISMS dba o komfort użytkowników, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nie będą niepokojeni reklamami lub innymi niechcianymi treściami.

Bez względu na rodzaj zamówionych informacji system dla mieszkańców jest zawsze bezpłatny, mogą oni rejestrować się do dowolnych serwisów i w każdej chwili zrezygnować z usługi. Warto jednak wiedzieć, co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.


Jak korzystać z Blisko? Pobierz aplikację w sklepie Play (Android) lub App Store (iOS). Wpisz w aplikacji swoją lub inną interesującą cię miejscowość. Aplikacja zaproponuje ci nadawców z tego obszaru, a ty zdecydujesz, z jakich serwisów tematycznych będą mogli przesyłać do ciebie informacje. O otrzymaniu informacji aplikacja powiadomi cię tak, jak przy nadejściu SMS-a.