Spotkania z reportażem w bibliotece

Spotkania z uznanymi reportażystami, jak choćby Paweł Smoleński, Mariusz Szczygieł i Jacek Hugo-Bader, dyskusje o reportażach i warsztaty pisarskie odbywać się będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechocinku w ramach projektu „Reportaż – sztuka opowiadania życia” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwsze spotkania już w kwietniu.

Co biblioteka planuje w ramach projektu? Przede wszystkim spotkania z uznanymi reportażystami – do Ciechocinka przyjadą Ilona Wiśniewska, Karolina Sulej, Urszula Jabłońska, Paweł Smoleński, Mariusz Szczygieł i Jacek Hugo-Bader, a przed spotkaniami odbywać się będą dyskusje o książkach zaproszonych autorów. Dla chętnych zostaną zorganizowane warsztaty pisarskie z położeniem nacisku na tekst publicystyczny, zaś amatorzy fotografowania będą mogli poznać tajniki pracy fotoreportera. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa zdjęć uczestników warsztatów. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych i młodzieży, na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Najbliższe spotkania już niebawem. W piątek 5 kwietnia o godz. 16.30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiamy o reportażu „Lud. Z grenlandzkiej wyspy” Ilony Wiśniewskiej, zaś tydzień później, 12 kwietnia, o godz. 17 spotkamy się z autorką tej książki.

Spotkania odbywać się będą w czytelni ciechocińskiej książnicy przy ul. Żelaznej 5. O terminach poszczególnych zdarzeń będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej, Facebooku oraz w aplikacji BLISKO, a także na łamach lokalnej prasy i miejskich słupach ogłoszeniowych.