Powstanie druga część wodnego placu zabaw. Zobacz wizualizację nowych zjeżdżalni

Kompleks czterech zjeżdżalni ma powstać w ramach rozbudowy wodnego placu zabaw w Ciechocinku. Otwarta w ubiegłym roku atrakcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród gości naszego uzdrowiska.

– Zainteresowanie placem zabaw jest bardzo duże. Druga część dopełni tę inwestycję, umożliwiając rozrywkę także starszym dzieciom, a nawet dorosłym – mówił Jakub Kaczorowski z Pracowni Architektonicznej Archi-Size we Włocławku. Architekt spotkał się z radnymi i burmistrzem Leszkiem Dzierżewiczem 25 marca, aby przedstawić wstępną koncepcję rozbudowy kompleksu.

Obok istniejącego już placu powstać ma zespół czterech zjeżdżalni, w tym czterotorowa, pontonowa i tzw. „anakonda” o długości aż 110 metrów. Podobnie jak w pierwszym etapie, będą one wykorzystywać filtrowaną i podgrzewaną wodę. Architekt wskazywał na kwestie bezpieczeństwa: siatkę zabezpieczającą schody czy system sygnalizacji świetlnej przy zjeżdżalniach. Z nowej części placu zabaw korzystać będą mogły osoby w wieku od 12 lat, także dorośli.

– Jesteśmy na etapie koncepcji, jeśli radni wyrażą aprobatę, rozpoczniemy prace projektowe – podkreślał burmistrz Leszek Dzierżewicz. Zapowiedział też usprawnienia w okolicy placu, m.in. większą liczbę leżaków czy stojaków rowerowych. Planowany koszt inwestycji to ok. 3 mln zł.

Wodny plac zabaw powstał na ulicy Staszica, tuż obok parku linowego i kortów tenisowych, w bezpośrednim sąsiedztwie tężni. Na 700 m kw., w dwóch nieckach basenowych, znajduje się kilkanaście atrakcji wodnych wraz z okazałym, kilkumetrowym zamkiem z fontannami. W instalacji krąży ponad 70 m sześciennych wody podgrzewanej dla komfortu użytkowników. Atrakcja czynna jest w okresie letnim, wstęp wolny.